Autorzy

7 sierpnia, 2018
Tomasz Matczak

Tomasz Matczak

ur. 3.02.1968 r. w Żychlinie woj. mazowieckie. Wykształcenie wyższe teologiczne. Obecnie z żoną Renatą i synem Wojtkiem mieszka w Warszawie. Pracuje jako konsultant telefoniczny w Call Center Poland oraz jako przewodnik po Niewidzialnej Wystawie.
Ukończył Zespół Szkół Zawodowych w Żychlinie z tytułem technika automatyka. Pracę magisterską obronił na Uniwersytecie Stefana kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Jej tematem były motywy biblijne w tekstach muzyka rockowego Tomasza Budzyńskiego. Od 1996 roku jest na inwalidzkiej rencie z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności ze względu na wzrok.
Bardzo lubi pisać. Jest autorem piosene, humorystycznych wierszy oraz prozy. Jego ulubionymi autorami są Stephen King i Terry Pratchett. Słucha różnorodnej muzyki zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Faworyzuje raczej mocne rockowe, metalowe i gotyckie brzmienie, choć nie stroni od takich twórców, jak Mike Oldfield czy Dire Straits. Nie rozumie muzyki klasycznej ani opery.

Książki:

Ja, ty i biała laska (wyd. DJ Studio – wrzesień 2018)

Justyna Rośniak

Justyna Rośniak

Justyna Rośniak z zawodu księgowa z zamiłowania malarka i debiutująca pisarka. Ma na koncie kilka wystaw swoich obrazów w Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie a przed sobą dalsze plany poetycko-malarskie. Prywatnie – oddana matka, żona i córka czyli twardziel w spódnicy z duszą artysty.

Książki:

Przygody odważnej biedronki (wyd. DJ Studio – sierpień 2018)

Dariusz S. Jasiński

Dariusz S. Jasiński

W latach 2000-2005 publikował w magazynach literackich opowiadania z gatunku fantastyki. W latach 2005-2006 współpracował z Creatio Fantastica (seria kroniki PRL). Od marca 2010 do marca 2011 był zastępcą redaktora naczelnego w Doza Magazyn Literacko-Kulturalny. W latach 2011-2013 był redaktorem naczelnym w Konturach. Od czerwca 2013 był sekretarzem redakcji pisma i portalu Wylecz.to, a od września 2014 to samo stanowisko piastuje w kwartalniku naukowym Fizjoterapia Polska. Jest też rzecznikiem prasowym wydawcy pisma – Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Książki autora:

Homo habilis (wyd. Kontury)

Halloween w stu słowach (opowiadanie w antologii – wyd. Biblioteka Horroru)

Gorące lato i inne opowieści (wyd. DJ Studio)

Kochankowie niedoskonali (opowiadanie w antologii – wyd. Wieża Czarnoksiężnika – listopad 2018)

Przebudzenie (wyd. DJ Studio – grudzień 2018)

Opowiadania w czasopismach:

Jovita (Science Fiction 2001)

Praca Domowa (Science Fiction 2001)

Artefakt (Science Fiction 2002)

Artefakt 2 (Science Fiction 2003)

Wielki odlot (Science Fiction 2004)

Kiedy zgasną światła (Arszenik 2005)

Jezioro śmierci (Creatio Fantastica 2005)

Podróż (Arszenik 2006)

Brak komentarzy